coxo MK-dent
Kupując bezpośrednio u autoryzowanego przedstawiciela masz pewność oryginalności produktów
Zobacz ofertę produktów
szybka dostawa
szybka dostawa
2 dni robocze - tyle nam wystarczy, by Twoje zakupy były u Ciebie
TOWAR U CIEBIE NA NASTĘPNY DZIEŃ
W zależności od sposobu i daty płatności, towar wysyłany jest zaraz po zaksięgowaniu wpłaty, lub dyspozycji jego wysłania za pobraniem. Zadbamy o staranne zabezpieczenie przesyłki, która zostanie dostarczona na miejsce za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD.
pełna ochrona gwarancyjna
gwarancja
wsparcie techniczne 
Wszystkie produkty w naszym sklepie objęte są pełną ochroną gwarancyjną
BEZPIECZEŃSTWO I PEWNOŚĆ ZAKUPÓW

Dbasz o zdrowie ludzi - my dbamy o Twoje wyposażenie. Wszystkie naprawy wykonywane są przez nasze Centrum Serwisowe. Doradztwo oraz wsparcie techniczne uzyskasz kontaktując się z naszą infolinią +48 44 648 44 44
tradycyjna alternetywa
tradycyjna alternatywa
Potrzebujesz rady, lub masz ochotę złożyć zamówienie bez komputera?
NASZA INFOLINIA + 48 44 648 44 44
Pomożemy, doradzimy, wesprzemy naszym doświadczeniem. Dobór odpowiedniego rozwiązania technicznego stanie się łatwiejszy.

Kątnice stomatologiczne zaliczają się do podgrupy stomatologicznych końcówek niskoobrotowych. Kątnice stomatologiczne w przeciwieństwie to wysokoobrotowych turbin stomatologicznych są pasywne, czyli nie wytwarzają aktywnie prędkości ani momentu obrotowego. Obroty w kątnicach stomatologicznych wytwarzane są przez mikrosilnik stomatologiczny, stąd bierze się nazwa - kątnica na mikrosilnik. Obroty w kątnicy stomatologicznej przekazywane są z mikrosilnika stomatologicznego za pomocą wałka napędowego oraz specjalnego systemu trybów i przełożeń. Ponieważ mikrosilniki stomatologiczne pracują w zakresie obrotów od 0 do 40-50 tysięcy obrotów na minutę, w porównaniu do prędkości stomatologicznych turbin wysokoobrotowych, których prędkość wynosi 300 tysięcy obrotów na minutę, prędkość mikrosilników i kątnic stomatologicznych jest niska.

 

Ze względu na to, że w kątnicach stomatologicznych zainstalowane są systemy wałków napędowych i przełożeń mechanicznych, czyli trybów, kątnice stomatologiczne mogą być dostępne w różnych konfiguracjach i służyć różnym zastosowaniom. Podstawowym typem kątnic stomatologicznych są kątnice 1:1, które dzielimy na kątnice z chłodzeniem zewnętrznym, innymi słowy bez chłodzenia, oraz kątnice z chłodzeniem wewnętrznym. Kątnice z chłodzeniem wewnętrznym dzielimy na takie ze światłem i bez światła.

Kątnice implantologiczne to podgrupa kątnic zwalniających, które posiadają wzmocnione mechanicznie tryby, celem odporności na duże obciążenia. Kątnice zwalniające i specjalne to różne kątnice do wszelkich zadań specjalnych np. do endodoncji lub takie, które posiadają ruch posuwisto-zwrotny. Kątnice przyspieszające, do których zaliczają się kątnice chirurgiczne będą mechaniczne zwiększały ilość obrotów wiertła mnożąc je przez ilość obrotów mikrosilnika stomatologicznego.

 

W DentoMarkecie kładziemy szczególny nacisk na jakość, niezawodność oraz na poprawność eksploatacji kątnic stomatologicznych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kwestii serwisu i konserwacji tych końcówek, które są arcydziełami inżynierii i mechaniki precyzyjnej. Do wszystkich kątnic stomatologicznych w naszej ofercie zapewniamy pełną obsługę serwisową oraz dostępność części zamiennych.

 

Na każdym etapie wyboru kątnicy na mikrosilnik, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem naszej infolinii +48 44 648 44 44. Z chęcią służymy poradą w wyborze końcówki, która będzie idealnie spełniać Państwa wymagania.

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką gamą stomatologicznych kątnic na mikrosilnik COXO i MK-dent oraz do skorzystania z usług serwisu końcówek stomatologicznych DentoMarket.

Pokazuje 1 - 12 z 35 elementów