coxo MK-dent
Kupując bezpośrednio u autoryzowanego przedstawiciela masz pewność oryginalności produktów
Zobacz ofertę produktów
szybka dostawa
szybka dostawa
2 dni robocze - tyle nam wystarczy, by Twoje zakupy były u Ciebie
TOWAR U CIEBIE NA NASTĘPNY DZIEŃ
W zależności od sposobu i daty płatności, towar wysyłany jest zaraz po zaksięgowaniu wpłaty, lub dyspozycji jego wysłania za pobraniem. Zadbamy o staranne zabezpieczenie przesyłki, która zostanie dostarczona na miejsce za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD.
pełna ochrona gwarancyjna
gwarancja
wsparcie techniczne 
Wszystkie produkty w naszym sklepie objęte są pełną ochroną gwarancyjną
BEZPIECZEŃSTWO I PEWNOŚĆ ZAKUPÓW

Dbasz o zdrowie ludzi - my dbamy o Twoje wyposażenie. Wszystkie naprawy wykonywane są przez nasze Centrum Serwisowe. Doradztwo oraz wsparcie techniczne uzyskasz kontaktując się z naszą infolinią +48 44 648 44 44
tradycyjna alternetywa
tradycyjna alternatywa
Potrzebujesz rady, lub masz ochotę złożyć zamówienie bez komputera?
NASZA INFOLINIA + 48 44 648 44 44
Pomożemy, doradzimy, wesprzemy naszym doświadczeniem. Dobór odpowiedniego rozwiązania technicznego stanie się łatwiejszy.

Stomatologiczne kątnice przyspieszające są zaliczane do stomatologicznych końcówek niskoobrotowych. Czyli są to kątnice na mikrosilnik, lecz w odróżnieniu do tradycyjnych kątnic na mikrosilnik 1:1, zastosowano w nich przełożenia przyspieszające, zazwyczaj 1:5, oraz uchwyt wiertła turbinowego. Kątnica przyspieszająca osiąga zatem prędkości większe, niż prędkość mikrosilnika stomatologicznego, a wartość tych prędkości będzie mnożona przez wartość przełożenia kątnicy. Jeśli mikrosilnik stomatologiczny pracuje z prędkością maksymalną 40 tysięcy obrotów na minutę, to wiertło w kątnicy przyspieszającej będzie pracować z prędkością maksymalną 200 tysięcy obrotów na minutę. Będzie to zatem końcówka stomatologiczna zbliżona w działaniu to stomatologicznej turbiny wysokoobrotowej. Różnica polega na momencie obrotowym, czyli mocy kątnicy przyspieszającej - jest ona znacząco większa niż w przypadku stomatologicznej turbiny wysokoobrotowej. Korzyścią drugorzędną jest fakt, że kątnica przyspieszająca osiąga prędkości mniejsze od stomatologicznej turbiny wysokoobrotowej, co za tym idzie, wiertło stomatologiczne nie grzeje się aż tak mocno, jak w przypadku turbiny wysokoobrotowej. Do zalet stomatologicznych kątnic przyspieszających w dobie pandemii Covid zaliczono również mniejszą ilość wytwarzanego spray-u. Dzieje się tak ze względu na brak konieczności napędzania rotora sprężonym powietrzem. Minusem użytkowania przyspieszającej kątnicy stomatologicznej jest masa i wielkość zestawu kątnica + mikrosilnik oraz wyższy, niż w przypadku turbin wysokoobrotowych, koszt eksploatacji tych końcówek stomatologicznych.

 

Zamiast przyspieszającej kątnicy stomatologicznej, w niektórych przypadkach można użyć turbiny wysokoobrotowej o dużej mocy. Taką turbiną będzie na przykład turbina stomatologiczna COXO CX207B TP Titan, którą można obejrzeć - TUTAJ

 

W ofercie DentoMarket znajdą Państwo stomatologiczne kątnice przyspieszające COXO oraz MK-dent. Kątnice przyspieszające COXO są końcówkami bardzo dobrej klasy, stabilne i niezawodne. Są to kątnice przyspieszające warte polecenia. Kątnice przyspieszające MK-dent wyróżniają się precyzją wykonania oraz twardością użytych materiałów. Będą świetnie nadawały się do pracy pod mikroskopem.

 

DentoMarket jest autoryzowanym i jedynym dystrybutorem produktów marki COXO w Polsce i autoryzowanym dystrybutorem produktów MK-dent. Wszystkie kątnice przyspieszające objęte są pełną gwarancją. DentoMarket to również autoryzowany serwis końcówek stomatologicznych.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów